Hakkımızda


URÇEL TİCARET KOLLEKTİF ŞİRKETİ; Bir KANCA ÜRETİM TESİSİ ve iki METAL KAPLAMA TESİSİ ile 1974 yılından beri siz değerli müşterilerimize hizmet vermekte ve gelişmeye devam etmektedir.

Şirket Profili

Bir babanın önderliğinde 1974’te kurulan Urçel, bugün bir aile şirketi olarak hem yurt içi hem de yurt dışı müşterilerine; tekstil aksesuarları, mermi kovanları, mermer kesme makine parçaları gibi farklı ürünlerde kaplama hizmeti vermekte ve birçok sektörle çalışmalarını sürdürmektedir.

Misyonumuz

Kaliteyi her zaman en üst seviyede tutarak, müşteri memnuniyetini arttırmak ve ihtiyaçlara hızla cevap verebilmektir misyonumuz.

Vizyonumuz

Çağımızın en önemli uygulaması olan ekolojik kaplama ile özel renkler yaratmayı ve kaliteli kaplama ayrıcalığımız ile URÇEL ismini en üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz.

URÇEL’in Hikayesi…

Otomasyon teknolojisinin henüz gelişmediği yıllarda, İlhan URAN’ın Yugoslavya’dan getirilmiş bir kanca modelini görmesiyle başlamıştır URÇEL’in hikayesi. Madem Türkiye’de üretilmiyor, neden öncü biz olmayalım düşüncesi ile yola çıkılmış ve 2 ortaklı bir şirket olarak 1974 yılında temelleri atılmıştır.

Kiralık bir press ve tek bir kalıp ile KANCA ÜRETİMİ planlanmış, zorlu süreçler ve aylar süren denemeler sonrasında tek bir müşterinin ilk siparişi ile resmi olarak kanca satışına başlamışlardır. İşte bu ilk satış bir anda piyasaya hareket getirmiş ve kısa sürede kanca üretimi olarak yeni bir pazar oluşmasına sebep olmuştur.

Bir süre sonra tek müşterinin siparişine bile yetişemez hale gelmiş ve tek kalıp-tek press ile bu işin olmayacağını anlamışlardır. Bir mucize eseri, otomatik kalıp üretecek bir usta bulmaları ve press makinesi almalarıyla URÇEL büyümeye yönelik ilk adımını atmıştır. 2 ortak ürettikleri modeli çantalara doldurarak müşteri aramaya koyulmuşlardır. Dükkan dükkan gezerek yapılan tanıtımlar, yeni model denemeleri, ürünlerin parlaklığı ve kalitesi ile piyasayı şaşırtan URÇEL’in ismi, “Türkiye’de üretilen İLK kanca” ile çok kısa sürede kulaktan kulağa yayılmıştır.

Kendi ürünlerini kaplamak için bünyesinde kurduğu, 2 banyo 3 dolaptan oluşan ilk KAPLAMA TESİSİ ile de kaplama sektörüne adımını 1976 yılında atmıştır. Piyasanın en parlak nikelini kaplayarak adını bu alanda da duyurmuştur.

Rekabetin ve işlerin büyümesinin ardından kısa bir süre sonra ortakla yollar ayrılmış ve iki oğul Burak URAN ve Şafak URAN'ın da çalışmaya başlamasıyla bir aile şirketine dönüşmüştür URÇEL.

Avrupa’dan getirilen kataloglar ile kanca model çeşitleri ve kaplama renklerini arttırarak, Edirne’den Ardahan’a kadar müşteri portföyünü genişletmiştir.

1990’ların sonuna gelindiğinde URÇEL artık bir marka olmuştur.

Nikel ve kalay ile başlayan kaplama süreci, 2000’lerin başında free nikelin keşfi ile devam etmiştir. Free nikelde öncülük yapan ve kalitesi ile ismini duyuran URÇEL, 2009’da üretim ve kaplama olarak tesislerini ayırmış, Galvanoteknik Sanayi Sitesi’ndeki ilk büyük KAPLAMA TESİSİ’ ni kurmuştur.

Kaplama çeşitlerine her geçen gün yeni renkler ekleyerek müşteri portföyünü genişletmiş, tekstil metal aksesuarlarından, mermer sanayi kesme parçaları ve mermi kovanlarına kadar birçok alanda hizmet vermeye başlamıştır. Renk kartelasında birçok özel rengi de ilave etmesiyle birlikte artan banyolarını düzene sokmak için 2017 yılında FREE NİKEL ve OKSİT bölümlerini ayırarak, yine Galvanoteknik Sanayi içerisinde ikinci tesisini açmıştır.

Bugün URÇEL TİCARET, sac-zamak-pirinç üzerinde her türlü rengi kaplayabilmekte ve hem yurt içi hem de yurt dışı müşterilerine hizmet vermektedir. Kanca üretiminde ise siz değerli müşterilerimize istenilen modelde üretim yapmaya devam etmektedir.

Kanca modellerimiz ve Kaplama renklerimiz için lütfen "ÜRÜNLERİMİZ" sayfamızı inceleyiniz.

Tesisler & Haberler


  • Çevre izin belgesi: Arıtma sistemimiz ve çevreye uygun kaplama tesisimiz ve çok yakında ISO 9001 belgemiz ile hizmetinizdeyiz.

  • ISO 9001:2015 (Kalite Yönetim Sistemi)

  • ISO 14001:2015 (Çevre Yönetim Sistemi)

  • ISO 10002:2014 (Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetim Sistemi)

  • OHSAS 18001:2007 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi)

  • A.BURAK URAN: URÇEL’de yıllarca hizmet vermiş ancak 30.07.2017’da hastalığına yenik düşerek vefat etmiş olan şirket kurucusu İlhan Uran’ın büyük oğlu Burak Uran’ı rahmetle anıyoruz.

  • KAPLAMA USTASI İŞ İLANI

  • Kanca Üretim Tesislerimizde istediğiniz tüm kanca modellerini üretiyoruz.